Büyük Orta Avrupa Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

Karlovy Vary Turu-Estergon, Visegrad, Szentendre Turu, Bratislava Turu, Baden, Mayerling Turları Dahil !

Uçuş Bilgileri

TK 1200       27.03.2018      07:10      İstanbul Atatürk-Kösice

TK 1038       03.04.2018      20:10      Budapeşte-İstanbul Atatürk

 

 

 

 

1.GÜN ISTANBUL – KOSICE- KRAKOW

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 04:00'de buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK 1200 sefer sayılı uçuş ile 07:10'da Kosice'ye hareket . Saat: 08:10'da varış. Varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Kosice sehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Kosice sehir turunun ardından Krakow'a hareket. Krakow'a varışa istinaden panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehir turu esnasında sehrin anıtsal giris kapısı Barbakan, Juliusz Slowacki Tiyatro  Binası, iki farklı kulesiyle Meryem Ana Bazilikasi, Kumas Pazarı-Kapalı Carşı Sukiennice, Belediye binası, Aziz Wojciech Kilisesi, Kral Yolu, Aziz Piotr  ve Pawel Kilisesi, Floransa caddesi, eski sehir Pazar meydanı görülecek yerler arasindadir. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN KRAKOW- PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag'a doğru yola çıkıyoruz. Prag'a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa'nın 14.yy'den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turuna çıkıyoruz (tur ücretine dahildir-yemek dahil değidir.) .

17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary'nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk'ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro'nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag'ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag'ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

4.GÜN PRAG VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Prag'dan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana'ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana'nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen Restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi'yi ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltısı Winerwald turu için otelde ayrılıyoruz (tur ücretine dahildir- yemeksiz olarak yapılacaktır.). Mayerling, Baden Şehri Viyana'nin muhteşem ormanlarinda geçilecek, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden. Schönbrunn Sarayin Bahcesini ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Klasik Müzik Konser turuna katılabilirler.

 

6.GÜN VİYANA BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana'dan ayrılıp Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Bratislava ‘ya uğruyoruz. (tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır.)  Kişi başı 25.000 €'luk milli gelirle Orta Avrupa'nın en zengin başkentlerinden olan panoramik Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart'ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte'ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte'nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte'nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna çıkıyoruz (tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır.) Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi olan Estergon Bazilikası'nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü'ne gidiyoruz, Macaristan'ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte'ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa'nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte'de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

8.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın TK1038 Sefer sayılı uçuş ile 20:10'da İstanbul'a hareket. Saat 23:15'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

  

Tur Programı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Kösice / Budapeşte-İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti, havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası otobüs transferleri
 • Krokow (1), Prag (2), Viyana (2), Budapeşte (2) olmak üzere toplam 7 gece 8 gün konaklama ve belirtilen sabah kahvaltıları
 • Prag, Viyana, Budapeşte, Krakow, Kosice yarım günlük panoramik şehir turları
 • Karlovy Vary Turu, Estergon-Visegrad-Szentendre Turu, Bratislava Turu, Baden-Mayerling Turu (Turlar öğle yemeksiz ve panoramik olarak yapılacaktır. Giriş ücretleri dahil değildir)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu pakettur sorumluluk sigortası ( 1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL. Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması ve dekontun yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat koruma paketi (15 Eur)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Rehber tarafından organize edilecek ekstra turlar, öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Şoför bahşişleri (5 Eur)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

   

  Karlovy Vary Turu-Estergon, Visegrad, Szentendre Turu, Bratislava Turu, Baden, Mayerling Turları Dahil !

  Uçuş Bilgileri

  TK 1200       27.03.2018      07:10      İstanbul Atatürk-Kösice

  TK 1038       03.04.2018      20:10      Budapeşte-İstanbul Atatürk

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  • Tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir.
  • Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.
  • Schengen vizesi için gerekli evrak listesi ve diğer detaylar için iletişime geçiniz.

   


  Yorumlar


  Büyük Orta Avrupa Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  Konaklama

  3* - 4* Oteller

  Ulaşım

  THY

  Gezilecek Yerler

  Kösice, Budapeşte, Viyana, Prag

  Kalkış

  Atatürk HL

  Telefon

  444 98 94