ADIM ADIM TOSCANA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı


ADIM ADIM TOSKANA   

“İTALYA’NIN EFSANE KENT ve KASABALARI”

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

4 Gece 5 Gün

1.Gün:                  İSTANBUL - BOLOGNA - FLORANSA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1217 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 12:10’da Bologna’ya hareket. Yerel saatle 13:50’de Bologna’ya varıyor ve Floransa’ya yol alıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Duomo Katedrali ve San Giovanni Vaftizhanesi, Gotik mimarisi ile Floransa’nın en önemli tarihsel yapılarından biri olarak kabul edilen Palazzo Vecchio, Michelangelo gibi bir çok önemli İtalyan şahsiyetin mezar yeri de olan bilinen Santa Croce Kutsal Haç Kilisesi ve dünyaca ünlü edebiyatçı Dante’nin evi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Lezzetleri ve Ay Işığında Floransa” gezisine katılabilirler (80 Euro). Turumuzda dünyaca ünlü İtalyan mutfağının meşhur Toskana bölgesi yemeklerini tadımlıyor ve Floransa’nın büyülü mimarisini gece manzaraları eşliğinde yürüyerek keşfediyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

 

2.Gün:                  FLORANSA

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Güzelleri (San Gimignano & Siena & Arezzo)” turuna katılabilirler (95 Euro). Gezimiz tarihi surlar ve kuleleleri ile “Ortaçağın Manhattan’ı” olarak adlandırılan San Gimignano ile başlıyor. Popolo Sarayı, Cisterna Meydanı ve Collegiate (Duomo) Bazilikası gezileri ardından Toskana’nın en gözde şarap çiftliklerinden birine hareket ediyoruz. Ardından rotamız günümüze kadar korunmuş orijinal mimarisiyle Siena. Antik Roma’dan günümüze uzanan Palio (at yarışı) yarışmalarıyla ünlü şehirde Campo Meydanı, Gaia Çeşmesi, Siena Katedrali, Pubblicio Sarayı ve Mangia Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında üç vadinin birleştiği yer alan ünlü Arezzo kentine varıyor ve şehrin tarihsel meydanı Piazze Grande ile çevresini keşfediyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.

 

3.Gün:                  FLORANSA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Büyülü Toskana (Volterra & Pisa & Lucca)” turuna katılabilirler (95 Euro). Turumuzda Etrüskler’e kadar uzanan antik tarihi, taş sokakları ve gizemli mimarisiyle gezginlerini büyüleyen Volterra kasabası, ardından İtalya’nın vazgeçilmez sembollerinden Pisa Kulesi ve Mucizeler Meydanı, sonrasında Toskana Rönesansının en korunmuş ve ünlü şehirlerinden Lucca kentini geziyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

 

4.Gün:                  FLORANSA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Başkent Roma turumuza katılabilirler (110 Euro). Gezimizde başkent Roma tüm tarihi geçmişi ve mimari ihtişamıyla bizleri bekliyor. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Katolik dünyasının yönetim merkezi ve yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi Vatikan ve San Pietro Bazilikası, ünlü gladyatör dövüşleri ile tarihi Roma Kolezyumu, Roma Forumu, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

 

5.Gün:                  FLORANSA - BOLOGNA - İSTANBUL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Bologna’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kızıl Şehir Bologna turumuza katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Tarihi Belediye Sarayı, Podesta köşkü, Eğri Kuleler, Neptün Çeşmesi ve Aziz Stefan Bazilikası çevresinde yapacağımız gezi sonrası havalimanına transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1218 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 14:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.     

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri
 • 3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Otel ve şehir vergileri
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri  
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vize ücreti (120 Euro)
 • Özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Ekstra turlar
 • Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 23 Ağustos • 02 Eylül • 15 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih SeçeneklerMüsaitlik İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  23.08.2018 3* OtellerSon 5 Kişi499.00 €599.00 € 499.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 449.00 €
  -Taksitler »
  02.09.2018 3* OtellerSon 5 Kişi399.00 €499.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 349.00 €
  -Taksitler »
  15.10.2018 3* OtellerSon 5 Kişi399.00 €499.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 349.00 €
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  ADIM ADIM TOSKANA   

  “İTALYA’NIN EFSANE KENT ve KASABALARI”

  Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

  4 Gece 5 Gün

  1.Gün:                  İSTANBUL - BOLOGNA - FLORANSA

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1217 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 12:10’da Bologna’ya hareket. Yerel saatle 13:50’de Bologna’ya varıyor ve Floransa’ya yol alıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Duomo Katedrali ve San Giovanni Vaftizhanesi, Gotik mimarisi ile Floransa’nın en önemli tarihsel yapılarından biri olarak kabul edilen Palazzo Vecchio, Michelangelo gibi bir çok önemli İtalyan şahsiyetin mezar yeri de olan bilinen Santa Croce Kutsal Haç Kilisesi ve dünyaca ünlü edebiyatçı Dante’nin evi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Lezzetleri ve Ay Işığında Floransa” gezisine katılabilirler (80 Euro). Turumuzda dünyaca ünlü İtalyan mutfağının meşhur Toskana bölgesi yemeklerini tadımlıyor ve Floransa’nın büyülü mimarisini gece manzaraları eşliğinde yürüyerek keşfediyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

   

  2.Gün:                  FLORANSA

  Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Güzelleri (San Gimignano & Siena & Arezzo)” turuna katılabilirler (95 Euro). Gezimiz tarihi surlar ve kuleleleri ile “Ortaçağın Manhattan’ı” olarak adlandırılan San Gimignano ile başlıyor. Popolo Sarayı, Cisterna Meydanı ve Collegiate (Duomo) Bazilikası gezileri ardından Toskana’nın en gözde şarap çiftliklerinden birine hareket ediyoruz. Ardından rotamız günümüze kadar korunmuş orijinal mimarisiyle Siena. Antik Roma’dan günümüze uzanan Palio (at yarışı) yarışmalarıyla ünlü şehirde Campo Meydanı, Gaia Çeşmesi, Siena Katedrali, Pubblicio Sarayı ve Mangia Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında üç vadinin birleştiği yer alan ünlü Arezzo kentine varıyor ve şehrin tarihsel meydanı Piazze Grande ile çevresini keşfediyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.

   

  3.Gün:                  FLORANSA

  Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Büyülü Toskana (Volterra & Pisa & Lucca)” turuna katılabilirler (95 Euro). Turumuzda Etrüskler’e kadar uzanan antik tarihi, taş sokakları ve gizemli mimarisiyle gezginlerini büyüleyen Volterra kasabası, ardından İtalya’nın vazgeçilmez sembollerinden Pisa Kulesi ve Mucizeler Meydanı, sonrasında Toskana Rönesansının en korunmuş ve ünlü şehirlerinden Lucca kentini geziyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

   

  4.Gün:                  FLORANSA

  Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Başkent Roma turumuza katılabilirler (110 Euro). Gezimizde başkent Roma tüm tarihi geçmişi ve mimari ihtişamıyla bizleri bekliyor. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Katolik dünyasının yönetim merkezi ve yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi Vatikan ve San Pietro Bazilikası, ünlü gladyatör dövüşleri ile tarihi Roma Kolezyumu, Roma Forumu, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

   

  5.Gün:                  FLORANSA - BOLOGNA - İSTANBUL

  Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Bologna’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kızıl Şehir Bologna turumuza katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Tarihi Belediye Sarayı, Podesta köşkü, Eğri Kuleler, Neptün Çeşmesi ve Aziz Stefan Bazilikası çevresinde yapacağımız gezi sonrası havalimanına transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1218 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 14:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.     

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Schengen vize başvurusu için iletişime geçiniz.


  Yorumlar


  ADIM ADIM TOSCANA Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  499.00

  Konaklama

  3* Oteller

  Ulaşım

  Pegasus HY

  Gezilecek Yerler

  Bologna & Toscana & Pisa & Lucca & Floransa & Roma

  Kalkış

  İstanbul

  Telefon

  444 98 94