MONTENEGRO - BUDVA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TÜRK HAVAYOLLARI İLE 5 GECE 6 GÜN / Oda, Kahvaltı & Akşam Yemekleri Dahil !

Tur Programı


1.Gün              İstanbul – Podgorica - Budva

Siz değerli misafirlerimizle, Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:00’da buluşma, Check- in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1085 sefer sayılı uçuşu ile 08:05’te Podgorica'ya uçuş. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Budva’ya transfer. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sırasında muhteşem manzarasıyla ünlü, Sveti Stefan Adası'nda fotoğraf çekme molası veriyoruz. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi ve aynı zamanda Avrupalı turistlerin gözde tatil merkezi olan Budva'da yürüyerek yapacağımız şehir turunda Stari Grad yani eski şehir merkezini geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Transfer sonrası serbest zaman. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde.

2.Gün              Budva

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kotor, Perast & Tivat turuna katılabilirler. (50€) İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun son durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. Turumuzun ardından Budva’ya dönüş. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde.

3.Gün              Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Skadar Gölü turumuz için otelden hareket.(60€) İşkodra Gölü olarak da bilinen bu göl, Balkanlar’ın en büyük gölüdür. Avrupa’nın zor bulunan, türü yok olma tehlikesi altındaki pelikanlarının da içinde bulunduğu; 270’ten fazla kuş çeşidine ev sahipliği yapan bu huzur verici göl, doğasıyla sizleri büyüleyecek. Öğle yemeğimizi de gölde alacağımız ve özel teknemizle gerçekleştireceğimiz bu turu, Rijeka Crnojevica’da sonlandırarak Budva'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde.

4.Gün              Budva

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve tam gün sürecek öğle yemekli Balkan Fiyortları ve Yüzme Turu'na katılabilirler.(50€) Göz alıcı doğal güzellikler eşliğinde teknemiz ile yola çıkıyor ve fiyortların içerisinden geçerek çeşitli duraklarda mola veriyoruz. Yüzme ve dinlenme ile geçireceğimiz bu turumuzda güneşin, denizin ve manzaranın keyfini çıkaracağız. Tam günlük tekne turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde.

5.Gün              Budva

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bar Kasabası turuna katılabilirler. (45€) Montonegro’nun en güzel şehirlerinden biri olan Bar şehri, şık restoranlarının ve kafelerinin yanı sıra Stari Bar (Eski şehir merkezi); tarihi değeri oldukça yüksek eserleri bünyesinde bulundurmaktadır. Osmanlılara, Venediklilere, Slavlara ve Bizanslılara kadar uzanan tarih dolu mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Alacağımız serbest zamanın ardından Budva’ya dönüş. Akşam yemeğimiz otelimizde. Geceleme otelimizde.

6.Gün              Budva – Podgorica – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşmanın ardından Podgorica Havalimanı'na transfer. Check-in işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları'nın TK1088 sefer sayılı uçuşu ile 20:55’te İstanbul'a hareket. 22:50’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları ile Istanbul – Podgorice - Istanbul Uçak Bileti

·         Belirtilen otellerde oda, kahvalti & akşam yemeği (Yarım Pansiyon) konaklama

·       Havalimani karsilama

·       Havalimani transferleri

·         Panoromik sehir turları

·         Türkçe Profesyonel Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·         Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,

·         Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

·          Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

·          Plaj girişleri, Şezlong ücretleri.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  ·         Yurtdışı gezilerinde seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

  ·         Exp-ert, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Exp-ert, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  ·         Exp-ert, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını    saklı

  tutar.

  ·         Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

  ·         Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  ·         Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Exp-ert sorumlu tutulamaz.

  ·         3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ·         Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  ·         Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ·         Panoramik şehir turları; maksimum 2 saat süren otobüs içinden yapılan önemli noktaların ziyaret edildiği turlardır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  MONTENEGRO - BUDVA Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  0.00

  Konaklama

  3*+ Hotel Park Budva vb.

  Ulaşım

  Gezilecek Yerler

  Kalkış

  Telefon

  444 98 94