ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN 

BİŞKEK & BALASAGUN & KARAKOL & BÖKÖNBAEV

 “DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI FESTİVALİ”

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

31 Ağustos 2018 Hareket 

“GELENEKSEL YURT ÇADIRINDA KONAKLAMA”

6 Gece 7 Gün    

 

 


31 Ağustos, 2018:       İSTANBUL - BİŞKEK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 702 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 20:10’da Bişkek’e hareket. Geceleme uçakta.

 

01 Eylül, 2018:            BİŞKEK

Yerel saatle 04:10’da Bişkek’e varış ve otelimize transfer. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından başkent Bişkek’te şehir turumuza başlıyoruz.  Kırgız sıradağlarının eteklerinde kurulu şehirde festivallere ve diğer sosyal aktivitelere ev sahipliği yapan ünlü Ala-Too Meydanı, Erkindi (Özgürlük Anıtı), Tarih Müzesi, Parlamento Binası, Sovyet dönemi yapıları ve meşhur Kırgız kalpaklardan geleneksel pek çok ürünü bulabileceğimiz Osh Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Cengiz Aytmatov’un İzinde” turumuza katılabilirler (50 Euro). Gezimizde adını ünlü sinema filmimize konu olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” romanında hatırlayacağımız saygın edebiyatçı Cengiz Aytmatov Müzesini ziyaret ediyor ardından Kırgız tarihinin önemli mabetlerinden Ata Beyit’i geziyoruz. Sonrasında doğal güzelliğiyle Kırgız türkülerine konu olan Ala Arça Vadisi’nde doğa yürüyüşü ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 

02 Eylül, 2018:            BİŞKEK - BALASAGUN - ÇOLPON ATA (DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Çolpan Ata’ya hareket. Güzergahımız üzerinde Balasagun turu. Gezimizde Karahanlı Devletinin başkenti ve ünlü “Kutadgu Bilig” eserinin yazarı Yusuf Has Hacib’in doğum yeri olan Balasagun’u ve tarihi kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Çolpan Ata’ya varış ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Ruh Ordo” turuna katılabilirler (50 Euro / Öğle Yemekli). Turumuzda Çolpan Ata’da alacağımız keyifli bir öğle yemeği sonrası dünya barışını amaç edinerek tüm dünya kültürlerinin ve dinlerinin kutsandığı Ruh Ordo Açık Hava Müzesini geziyoruz. “Ruhsal Merkez” adıyla keşfedilmeyi bekleyen ve dünya kültürlerine katkıda bulunan kişilerin onurlandırıldığı mekanda Mustafa Kemal Atatürk’ün de heykeli önünde ulu önderimizi saygıyla anıyoruz. Tur sonrası Çolpan Ata’ya dönüş ve “2018 Dünya Göçebe Oyunları” açılışına katılım. İlk kez Kırgızistan tarafından düzenlenen ve göçebe kavimlerin tarihi ve kültürel miraslarını korumak amacıyla gerçekleştirilen Dünya Göçebe Oyunları’nın renkli ve gösterişli açılışının ardından otelimize dönüş ve geceleme.   

 

03 Eylül, 2018:            ÇOLPON ATA (DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI) - KARAKOL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Dünya Göçebe Oyunlarına katılımımız öğle saatlerine kadar devam ediyor. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz festival seyrine devam ederken arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek olan “Kırçın Yaylası” turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde Dünya Göçebe Oyunları için dünyanın dört bir tarafından gelen göçebe hakların sergilediği kültürel zenginliklerini tek bir yerde keşfetme imkanı buluyor ve bu deneyimlere bizler de eşlik ediyoruz. Tur sonrası Karakol şehrine hareket ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli “Dungan Köyü ve Aile Yemeği” turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Çin’in başkenti Pekin’den getirilen Dungan’lı ustaların büyük bir maharetle hiçbir çivi kullanmadan Çin usulü farklı bir mimari üslupla inşa ettikleri Dungan Camii’ni görüyor ardından köy içinde yapacağımız yürüyüş sonrası Çin’den kaçarak Kırgızistan’a sığınan Müslüman topluluklar olan Dunganlar’ın yerel bir aile evinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

 

04 Eylül, 2018:            KARAKOL - BARSKOON VADİSİ - BÖKÖNBAEV

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Barskoon Vadisi’ne hareket. Varışımızı takiben yemyeşil ormanları ve çağlayanlarıyla vadide doğa yürüyüşü yapıyor ve ünlü Rus kozmonot Yuri Gagarin Anıtı’nı görüyoruz. Ardından tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Bökönbaev köyüne hareket ediyor ve Isık Gölün kenarında kurulmuş çadır kampına yerleşerek eski Türk göçebe kültürünün simgesi haline gelmiş keçe çadırında konaklıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli “Yurt Ovasında Manas Destanı” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuzda gece karanlığını aydınlatan kamp ateşi etrafında toplanarak Kırgızların dünyaca ünlü Manas destanından örnekler dinleyecek ve Kut müzisyenlerinin komuz, çoor ve temir gibi geleneksel çalgılarıyla Kırgız müziğinin keyfini süreceğiz. Akşam yemeğimizi de yerel danslar eşliğinde alıyoruz. Tur sonrası yurt çadırımıza dönüş ve geceleme.

 

05 Eylül, 2018:            BÖKÖNBAEV - BİŞKEK

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “At Sırtında Tanrı Dağları / Ataların İzinde” turumuz katılabilirler (90 Euro). Turumuzda yüzyıllar önce at sırtında göçebe bir hayat süren Türk boylarının izini sürüyor ve atlarımızla Boz Salkın Yaylası’nda gezerek Isık Gölün ve Tanrı Dağlarının büyüleyici manzarasını izliyoruz. Kırgız çobanlarıyla da tanışacağımız turumuzda yayla yaşamını yakından görüyor ve at sürüşünün yanında doğa yürüyüşüyle de gezimize farklı heyecanlar katıyoruz. Tur sonrası Bişkek’e dönüş ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli özel “Kırgız Gecesi” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Bişkek’in en özel mekanlarından birine konuk oluyor ve geleneksel Kırgız folklörünün eğlenceli atmosferinde Kırgız mutfağının en özel lezzetlerini bir “Gala Yemeği” şeklinde alıyoruz. Tun sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

 

 

06 Eylül, 2018:            BİŞKEK - İSTANBUL

Gece saatlerinde havalimanına transfer. Saat 05:35’de Pegasus Hava Yolları’nın PC 701 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 08:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. 

 

Tur Programı

ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bişkek-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri
 • 3* otellerde ve yurt kampında 5 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Bişkek şehir turu
 • Balasagun turu
 • 2018 Dünya Göçebe Oyunları Biletleri
 • Barskoon Vadisi ve Yuri Gagarin Anıtı turu
 • Şehirler arası transferler
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri  
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
 • Ekstra turlar
 • Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 31 Ağustos

  Fiyatlar

  Tarih SeçeneklerMüsaitlik İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  31.08.2018 3* OtellerSon 5 Kişi699.00 €849.00 € 699.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 679.00 €
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  *Kırgızistan T.C. pasaportlarına vize uygulamamaktadır.


  Yorumlar


  ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  699.00

  Konaklama

  3* Oteller ve Geleneksel Yurt Çadırında Konaklama

  Ulaşım

  Pegasus HY

  Gezilecek Yerler

  BİŞKEK & BALASAGUN & KARAKOL & BÖKÖNBAEV

  Kalkış

  İstanbul

  Telefon

  444 98 94